Elika Psikolojik Danışmanlık Merkezi; Çift-Aile ve Yetişkin Terapisti Meryem Gül Eren tarafından kurulmuştur. 15 yıl psikiyatri hemşireliği, sonrasında 14 yıllık Psikolog/Terapist deneyimine sahip bir klinisyendir. www.meryemguleren.com
2013’ten bu yana; yüzlerce Çift-Aile ve Bireysel Danışmanlık/Terapi görüşmesi gerçekleştirmiş; deneyimli, uluslararası eğitim ve sertifikalara sahip uzman psikologlar görev yapmaktadır.

UZMAN KADROMUZ
İLE BİREYSEL, ÇİFT / AİLE
TERAPİSİ

Tüm sorularınız için uzmanlarımıza danışın

UZMAN KADROMUZ
İLE BİREYSEL, ÇİFT / AİLE
TERAPİSİ

Tüm sorularınız için uzmanlarımıza danışın

Merkezimizde; Sistemik, Yaşantısal, Hümanistik, Dinamik, Gelişim Odaklı, Çift/Aile Terapisi (W. Satir Modeli) Danışmanlık/Terapi modelleri yoğun olarak kullanılmaktadır. W. Satir modeli Çift/Aile Terapisi; eğitim süresi en uzun olan(Yaklaşık 4 yıl), sürece rehberlik edecek terapistlerin kendilerinin kendi ailelerinde deneyimleyerek eğitim aldığı bir terapi yöntemidir.
Diğer Terapi modelleri ise; kanıta dayalı, güvenirliliği bilimsel olarak kanıtlanmış;
Bilişsel Davranışçı Terapi(BDT), Şema Terapi, Cinsel Terapi/Cinsel Danışma,
EMDR Terapisi(Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Terapisi), www.emdrbakirkoy.com adresinde EMDR terapisi ile ilgili detaylı bilgiler mevcuttur.
Çözüm Odaklı Aile Terapisidir. Çocuk ve Ergenlere yönelik Oyun Terapileri, Psikodrama gerektiğinde uygulanmaktadır. Şifa bulma, Danışmanlık ve Psikoterapi sürecinde danışanı çok yönlü tanıma ve destek olmak, terapi haritası için; psikolojik test ve ölçekler gerektiğinde kullanılmaktadır. Çocuk ve ergenler söz konusu olduğunda; sadece çocuk ve ergenle olan görüşmeler yeterli olmadığı için; gerektiğinde; süreci hızlandırabilecek “Çocuk- Ergen odaklı Aile Terapileri” sürece entegre edilmektedir. Psikiyatrik hastalıkların yoğun olduğu; Obsesif Kompulsif Bozukluk, (Vesvese, takıntı hastalığı, OKB), Panik Bozukluk, Bipolar Depresyon, Psikotik bozuklukların yaşandığı durumlarda, ailelere yönelik Psiko Eğitim desteği verilmektedir.
Ciddi psikolojik sorunların/hastalıkların varlığında ayrıca; Konsültan Hekim/ Psikiyatrist desteği verilmektedir.

ELİKA Farsça kökenli bir sözcük olup, “Toprak Ana”, “Çiçek Açan Ağaç” demektir. İnsanın acılarından arınabilmesi, şifa bulabilmesi için kendi özüne, toprağına, varlığının merkezine ulaşması gerekir. Kendini tanımayı, yönetmeyi ve kendine olasılıklar içinden en iyiyi seçebilme iznini verebilmesi zorlu bir yolculuk gerektirir. Ruhsal, zihinsel yolculuk ve farkındalığa ulaşma sürecinde, psikoloji biliminin ışığı rehberimizdir.

×

Merhaba!

WhatsApp'ta soru sormak veya bize bir e-posta göndermek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın (E-Mail Adresimiz: psikolojielika@gmail.com)

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?