Elika Psikoloji

Elika Psikolojik Danışmanlık Merkezi, 2013 yılından bu yana; uzman kadrosu ile İstanbul Bakırköy’de hizmet vermektedir. Psikolog Meryem Gül Eren Tarafından kurulmuştur. Ayrıntılı bilgi kurucumuz linkinden öğrenilebilir.

Merkezimizde uluslararası eğitim ve sertifikaları olan, alanda en az 10 yıllık deneyime sahip klinisyenler hizmet vermektedir.

Psikoterapi uygulamalarının başında EMDR Terapisi gelmektedir. EMDR (Sistematik Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Terapisi. Eye Movement Desensitization and Reprocessing) Terapisi; kanıta dayalı, kısa süreli, sonuç odaklı kullanılabilen en etkili terapi yöntemlerindendir. EMDR Bakırköy olarak ayrıca psikoterapistlere bireysel ve grup süper vizyonları Akredite EMDR Terapistleri tarafından verilmektedir. Vaka takibi yapılmaktadır.

Elika Psikoloji Psikolog Bakırköy olarak ayrıca merkezimizde Bilişsel Davranış Terapisi (BDT) ve Şema Terapisi yapılmaktadır. Her iki terapi yaklaşımı kanıta dayalı yaklaşımlar olup, özellikle kompleks travma, zor çocukluk olayları yaşamış kişilerle çalışırken kullanılmaktadır.

Dinamik, Sistemik, Yaşantısal Terapiler, Psikodrama, çözüm odaklı psikoterapi yöntemleri gerektiğinde sürece eklenmektedir. Aile ve Çift Terapisi ( Gottman, İmago, V. Satir, Hümanistik, stratejik, çözüm odaklı kısa süreli terapiler, vb.) yapılmaktadır. Bir terapistin alet çantası ne kadar zengin ise terapi süreci o kadar etkilidir.

Bireysel Psikoterapi( Anksiyete Bozuklukları, Depresyonlar, Yas sorunları, Takıntı, uyku, fobi, stres yönetimi…) her yaştan danışana verilmektedir.

Aile Çift Terapisinde Elika psikoloji ve Bakırköy Aile Terapisi olarak; Çocuk/ergen odaklı aile terapileri, boşanma, evlilik öncesi danışmanlık, emekliliğe, anne baba olmaya dair her türlü kriz durumları ile çalışılmaktadır.

Çocuk Ergenlere yönelik; anne baba danışmanlığı, çocukluk dönemi korku, kaygı sorunları, Çocuk EMDR Terapisi, oyun terapisi ile birlikte ele alınmaktadır.

Her türlü psikolojik test ve ölçek ister online test, isterse yüz yüze uygulamalarla yapılmaktadır. Nöropsikolojik testler, Kognitif Rehabilitasyon Klinik Nöropsikolog tarafından uygulanmaktadır.

Gerektiğinde psikiyatrik konsültasyon desteği verilmektedir. Yüz yüze terapiye ek olarak ONLİNE Terapi yapılmaktadır.

ELİKA “Toprak Ana”, “Çiçek Açan Ağaç” demektir. İnsanın acılarından arınabilmesi, şifa bulabilmesi için kendi özüne, toprağına, varlığının merkezine ulaşması gerekir. Kendini tanımayı, yönetmeyi ve kendine olasılıklar içinden en iyiyi seçebilme iznini verebilmesi zorlu bir yolculuk gerektirir. Ruhsal, zihinsel yolculuk ve farkındalığa ulaşma sürecinde, psikoloji biliminin ışığı rehberimizdir.

Merkezimize ulaşım (metrobüs, Marmaray, Metro ve özel araçla E 5 üzerinden) oldukça kolaydır. Avcılar, Atakent, Beylikdüzü, Bahçelievler, Güngören, Fatih, Şişli, Zeytinburnu gibi semtlere yakın konumdadır.