Yer:
Elika danışmanlık

Tarih: 15 Aralık 2019 Pazar

Saat: 10:00-16:00

Kimler katılabilir : Herkes (*sınırlı sayıda)

Ayrıntılı bilgi : 0544 570 2126
*Katılım ücretlidir

*Katılım sınırlı sayıda olacaktır, Lütfen ön başvuru için iletişime geçiniz, ön başvurusu olmayan katılımcılarımızın etkinliğe girişleri kabul edilmeyecektir.

 

İLİŞKİ DENKLEMİ

Mutlu olmak için çıktığımız yolda hayal kırıklıkları gibi tatsız sürprizlerle karşılaşabiliyoruz. Beklentilerimizin karşılanmadığı, verilen sözlerin tutulmadığı, başlarda çok iyi anlaştığımız kişinin değişmeye başladı gibi tatsız sürprizler. Bunlar bizim başımıza gelenler ya partnerimizin başına gelenler. O bu konularda ne düşünüyor. O da bizi hayallerini kırmakla, beklentilerini karşılayamamakla veya değişmekle suçluyor mu? Hayatımızda olup biten iyi ya da kötü her şey biz bir şeyleri ya yaptığımız için ya da yapmadığımız için oluyor. Gelin bu konuyu konuşalım. İlişki Denklemi başlıklı seminerimizde ilişkiyi ve ilişkimizi masaya yatıralım.

Bu seminerde ilişkinin ne olduğunu, ilişkinin iletişimden farkının neler olduğunu, ilişkinin dili, boyutları ve ilişkinin iyileştirici yönü gibi konuları tartışıyoruz. İlişkinin içinde veya dışında nasıl var olduğumuzu, bu varoluşumuza nelerin nasıl etki ettiğini, bu etkiyi nasıl olumlu yönde kullanabileceğimizi öğreniyoruz. İlişkimizde sürekli tekrar eden bazı unsurlar vardır. Neden aynı ilişki paterninin tekrar edip durduğunu ve tekrar eden ilişki kalıplarından nasıl kurtulabileceğimizi öğreniyoruz. Kısacası aşağıdaki soruların cevaplarını arıyoruz;

  • İnsan neden aldatır?
  • Cinsellik sağlıklı bir ilişki için gerçekten gerekli mi?
  • Neden hayatımıza giren insanlar tavır ve tutum olarak birbirine benziyor?
  • Bugün yaşadıklarımızın sorumlusu gerçekten anne babamız mı?
  • İlişki bizi nasıl iyileştirir?
  • İlişki nedir ve gelişim evreleri nelerdir?
  • Konuşuyoruz ama neden anlaşılmıyoruz?

Bu seminer hayatında biri olsun olmasın herkesin katılabileceği bir seminer. Çünkü biz insanların ilk ve temel ilişkisi kendimiz ile kurduğumuz ilişkidir. Biz kendimize nasılsak çevremizdekilere karşı da öyleyiz.

 

Uzman Klinik Psikolog Halil GÜNGÖR

İstanbul Ticaret Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji alanında lisans ve yüksek lisansını tamamladıktan sonra klinik psikoloji doktora programına başlamıştır. Beş yıllık bir eğitim sonunda Avrupa Aile Terapileri Derneğinin onayladığı uluslararası geçerliliği olan Çift ve Aile Terapisti Sertifikasını almıştır. Birçok genç terapistin yetişmesine eğitim ve süpervizyonlarla katkı sağlamıştır. Çeşitli kurumlarda ilişki, yetişkin sorunları, aile içi sorunların çözümü, bir ergene sahip olmanın getirdiği zorluklar ve bu zorluklarla baş etme yolları gibi birçok konularda eğitimler ve seminerler vermektedir. Uzun zamandır ilişki terapistliği yapan Halil Güngör birey, çift ve ailelerle çalışmaktadır.

 

Elika Psikoloji ve Danışmanlık İletişim

 

×

Merhaba!

WhatsApp'ta soru sormak veya bize bir e-posta göndermek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın (E-Mail Adresimiz: psikolojielika@gmail.com)

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?