Danışmanlık sürecinde nelerden faydalanılmaktadır?

psikolojik destek, danışmanlık ve psikoeğitim sürecine hizmet edebilecek Gelişim testleri, Zeka testleri, Dikkat, Bellek, hafıza sorunlarını anlamaya yönelik Nöropsikolojik testler, Terapiye yönelik Kişilik Testleri uygulanmaktadır.

Bilimsel olarak geçerlik ve güvenilirliği kanıtlanmış test ve ölçekler, belirti tarama envanterleri, psikolojik destek, danışmanlık ve psikoeğitim sürecine hizmet edebilecek Gelişim testleri, Zeka testleri, Dikkat, Bellek, hafıza sorunlarını anlamaya yönelik Nöropsikolojik testler, Terapiye yönelik Kişilik Testleri uygulanmaktadır.

Çocuk /Ergen danışmanlıklarında, akademik yaşama yönelik sorunlarda ihtiyaca göre zeka, dikkat, gelişim, kişilik testlerine başvurulmaktadır. Test, envanter ve ölçeklerin ışığında yol haritası hazırlanmaktadır.

Başlangıçta test ve ölçeklere başvurulmakla birlikte, terapi süreci devam ederken ya da bazen sonunda da karşılaştırma amacıyla kullanılmaktadır. 

Psikolojik Test ve ölçlekleri; gerekli eğitim ve sertifikaları almış Uzman Psikologlar uygulamaktadır. Test ve ölçeklerin sonucu, danışana gerekli olan kısımları açıklanmakla birlikte, genellikle danışmanlık ve terapiyi yapacak hekim, psikoterapistte kalmaktadır.

 Dikkat testi nedir, zeka testleri nedir, kişilik testi, zeka testleri merkezi bakırköy, gelişim testi nedir, psikolojik testler istanbul, çocuk testleri bakırköy

 Randevu için

0212 570 21 26

0544 570 21 26

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.elikapsikoloji.com sitesine ve site sahibi Meryem Gül Eren aittir. copyright © 2015 - 2019 - Sayaç : 41561
Bu sitede yer alan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için kullanılamaz.