Halkalı Cinsel Terapi

Randevu almadan önce; almayı düşündüğünüz hizmet ile ilgili beklentilerin, ihtiyaçların, sürecin nasıl işleyeceğine, görüşme ücreti gibi konulara dair kısa bir telefon görüşmesi, mail ile iletişim kurmanızı tavsiye ederiz.

Cinsel Danışmanlık sorunları Halkalı

 Kadın cinsel işlev sorunları Bağcılar

Vajinismus, (vajen kaslarının istemsiz kasılması sonucu cinsel ilişkiye girememe sorunu)

Cinsel ilişkide ağrı ve sancı yaşama (disparoni)

Cinsel isteksizlik sorunları,

Orgazm sorunları,

Erkek cinsel işlev bozuklukları Halkalı

Erken boşalma denen boşalmanın kontrol edilememesi,

Sertleşme (ereksiyon) sorunları,(iktidarsızlık)

Orgazm bozuklukları( zevk alamama)

Cinsel isteksizlik,

Cinsel yönelim sorunları,

Cinsel travmalar

Halkalı Cinsel danışmanlık için genellikle kişinin partneri ile birlikte gelmesi istenir. Cinsel sorunlar sadece bir kişinin problemi değildir. Çiftin birlikte çözebileceği, etkileşimsel bir süreci gerekli kılar.

Halkalı Cinsel danışmanlıkta; her iki partnerin cinselliğe yaklaşımı, cinselliğe dair inançları, cinsel gelişim öyküleri, cinsellikten beklentileri, cinselliğe dair olumsuz inançlar, korkular, geleneksel kadın erkek rolleri, katı dini inançlar, cinselliğe dair tutumlar incelenir.

 Yetersiz bilgi, yanlış bilgi ve inançlar, evliliğe dair sorunlar, varsa cinsel kimlik ve yönelim sorunları, çocukluk ve ergenlik dönemi cinsel gelişim basamaklarında olabilecek takılmalar ele alınır.

Bazen evlilik ve iletişim, çocuk sahibi olmak istememe, kişilik problemleri, yakınlık sorunları da cinsel sorunlara neden olabilir.

Cinsel danışman; cinsel sorunların kökenine dair aldığı bilgiler doğrultusunda çiftleri gerekirse, bireysel terapi, çift terapisine yönlendirebilir.

Problemin kaynağına göre; çiftlerle erken boşalma, vajinismus, sertleşme sorunu, orgazm sorunu, ağrılı cinsel ilişki, vb, durumlarda terapiye başlayabilir.

Gerekli gördüğünde; fizyolojik bir sorunun olup olmadığının tespiti için ürolog, Jinekolog muayenesi isteyebilir.

Cinsel danışmanlık sürecinde çiftlere, birtakım cinsel beceriler ödev biçiminde verilir. Cinsellik gerçekte, öğrenilen bir beceriler bütünüdür, Her iki çiftin birlikte çaba harcamasını gerektirir.

Cinsel danışmanlık/ Psikolojik destek almayı düşündüğünüz; Vajinismus, Cinsel ilişkide ağrı, Cinsel isteksizlik sorunları, Orgazm sorunları, Erken boşalma, Sertleşme (ereksiyon) sorunları,(iktidarsızlık)Orgazm bozuklukları( zevk alamama)Cinsel isteksizlik, Cinsel yönelim sorunları, Cinsel travma konularında bizi ayarbilir, destek alabilirsiniz.

 Cinsel Danışmanlık Ve Terapi Hizmetlerimiz

GSM: 0544 570 21 26

 0544 570 21 26

 0212 570 21 26

 0212 909 26 60

 

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.elikapsikoloji.com sitesine ve site sahibi Meryem Gül Eren aittir. copyright © 2015 - 2019 - Sayaç : 41565
Bu sitede yer alan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için kullanılamaz.