Bahçelievler Fobi Terapi

 

Fobi, belli bir nesne, durum ya da olaya yönelik aşırı korku ve kaçınma hali ile kendini belli eden bir bozukluk türüdür. Kişinin ilişkilerini, iş hayatını, günlük yaşamını, sosyal hayatını olumsuz etkilemekte, kısıtlamaktadır.

Genel olarak çok sıklıkla karşılaşılan fobi türleri; Kapalı alan fobisi (Klostrofobi) özellikle asansör, EMAR, Tomografi gibi cihazlara girme konusunda ciddi zorlanmaya sebep olmaktadır. Hatta bazen bu tür ortamlardan kaçınmak için kişiler tetkiklerini bile ihmal etmektedirler.

Açık Alan fobisi(Agora fobi) açık alanlarda başına kötü bir şey geleceği korkusu ile evden çıkmamaya, sosyal hayatın kısıtlanmasına neden olmaktadır.

Uçak fobisi olan kişiler, uçmaktan, uçaktan kaynaklı korkuları nedeniyle seyahat edememekte, hatta seyahat gerektiren meslek ve işlerden uzak durmaktadırlar.

Böcek, kan, iğne, vb, fobi türleri de insanların hayatını kısıtlamaktadır. Bakırköy fobi terapi ile kısa sürede korkularınızda kurtulmak mümkün.

Bakırköy Fobi Terapi için uzman psikologlarımız; bilimsel olarak geçerliliği, güvenilirliği, etkinliği kanıtlanmış Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Sistematik Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Terapisi (EMDR) yaygın olarak kullanmaktadırlar.

 Randevu almadan önce; almayı düşündüğünüz hizmet ile ilgili beklentilerin, ihtiyaçların, sürecin nasıl işleyeceğine, görüşme ücreti gibi konulara dair kısa bir telefon görüşmesi, mail, WhatsApp ile iletişim kurmanızı tavsiye ederiz.

 

İLETİŞİM

Konum Bilgisi talep etmek için;  WhatsApp:  0544 570 21 26

0544 570 21 26

0212 570 21 26

 

 

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.elikapsikoloji.com sitesine ve site sahibi Meryem Gül Eren aittir. copyright © 2015 - 2019 - Sayaç : 41558
Bu sitede yer alan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için kullanılamaz.